Як обрати веб-камеру ?

Як обрати веб-камеру ?

Як обрати веб-камеру ?

Веб-камера давно стала улюбленим ґаджетом більшості користувачів комп'ютерів, який за допомогою комп'ютера і різних програм забезпечує відеозв'язок через інтернет. Але на цьому функції сучасних веб-камер не обмежуються: з їх допомогою також можна фотографувати і пересилати зображення, знімати, редагувати і транслювати відео. І сьогодні багато хто вже не можуть уявити собі спілкування, відпочинок або роботу без веб-камери. Здійснюючи вибір на користь тієї чи іншої, постає питання – за якими ж характеристиками обирати? 
Пропонуємо звернути увагу на наступні показники:
1.  Матриця. Пристрої можуть бути оснащені CCD або CMOS матрицями. Кращими вважаються CCD варіанти. Їх головна перевага в тому, що вони забезпечують мінімальний рівень «шуму». Але є у таких моделей і мінус - коштують вони набагато дорожче. Однак якщо відеокамера призначена виключно для скайпу, то CMOS матриці буде цілком достатньо. 
2.  Роздільна здатність. 
Цей параметр вимірюється в пікселях. Схиляючись до того чи іншого варіанту, необхідно розуміти, яка якість зображення необхідно для виконання тих чи інших цілей. І перше, що треба знати: чим нижче роздільна здатність, тим більше зернистим буде зображення на моніторі. Для домашнього використання підходять веб-камери з дозволом, починаючи від 640х480р.
3.  Кількість кадрів в секунду. Від типу лінзи безпосередньо залежить якість картинки (швидкість зміни кадрів за 1 секунду (FPS)). Чим вище цей показник, тим більш рівним і гладким буде відеопотік. Щоб якість відео не викликала розмитості, а зміна кадрів не нагадувала сповільнену зйомку, варто вибирати пристрої з параметрами не нижче 30 FPS. Більш низька частота кадрів буде супроводжуватися зависанням картинки.
4.  Лінзи. Для веб-камер використовують два типи лінз: пластикові та скляні. Скляні лінзи в порівнянні з пластиковими гарантують більш якісний результат. Такий вид веб-камер - єдиний правильний вибір в тих випадках, коли важлива висока якість відеозйомки або виняткова чіткість картинки.  Пластикові лінзи дають більш зернисті кадри і низька якість зображення в умовах поганого освітлення. Це більш дешеві варіанти, які, проте, вельми популярні для домашнього використання.
Крім того, вибираючи об'єктив, важливо звертати увагу на кут огляду. Широкий кут дозволить залишатися в кадрі, навіть якщо під час зйомки доведеться пересуватися.
5.   Варіанти кріплення веб-камер. Настільні - кращий вибір, якщо на робочому столі є багато вільного місця. В такому випадку гаджет можна розташувати на спеціальній платформі позаду комп'ютера. Варіант «прищіпка» вимагає набагато менше місця - гаджет кріпиться безпосередньо на ноутбуці або моніторі ПК. Ще один поширений варіант - підвісний. Такі «летючі» веб-камери, як правило, використовують як прилад для відеоспостереження. 
6.  Варіанти підключення. Найпопулярніші моделі веб-камер оснащені портами USB 2.0 або 3.0. Для з'єднання веб-камери з настільним комп'ютером знадобиться як мінімум півтораметровий кабель. Для підключення до ноутбука довжина кабелю не має значення. Крім того, можливий варіант підключення веб-камери через блютуз або wifi. Такі моделі належать до розряду більш дорогих. Але якість їх роботи повністю залежить від якості сигналу.
7.  Додаткові опції: 
1) Автоматичне фокусування і підсвічування. У моделях з автофокусом передбачена можливість автоматичного масштабування і смарт-управління чіткістю і яскравістю зображення. До того ж дуже вигідно купувати веб-камери з підсвічуванням. Ці додаткові можливості істотно поліпшують якість зображення в затемнених приміщеннях. 
2) Мікрофон. Моделі з вбудованим мікрофоном - це вигідно. Але якість звуку в таких пристроях не завжди на висоті. Між тим, для будинку такий варіант цілком підійде. Для поліпшення чіткості звуку можна купити інший більш потужний мікрофон.Якщо камера призначається для професійного використання, тоді покупка високоякісного мікрофону - обов'язкова вимога. Тільки так можна одночасно досягти високої якості зображення і звуку. Якщо вибір все-таки впав на бюджетний варіант, перед покупкою варто додатково перевірити, чи оснащена камера для комп'ютера мікрофоном - деякі марки не забезпечені аудіосистемою. 

3) Спецефекти. У багатьох моделях передбачена функція створення різних відеоефектів: від анімованих зображень до віртуальних заставок і спецефектів, які деформують реальну картинку. Якщо такі доповнення вам не потрібні, краще вибрати більш дешеву модель без «наворотів».

Ось такі прості поради, а обрати необхідну техніку чи ґаджет можна за адресою: м. Суми, вул. Козацький Вал, 1 та https://master.sumy.ua/

MASTER (Мастер Сумы) © 2020