Як працює сканер обличчя «Face Unlock»?

Як працює сканер обличчя «Face Unlock»?

Як працює сканер обличчя «Face Unlock»?

Сьогодні смартфони стали ґажетом №1 в житті кожної пересічної людини.  Адже увійшло у звичку: тільки зібрався вийти із дому – рука тягнеться за телефоном аби увімкнути улюблену музику, зайти в мережу чи здійснити дзвінок. Та що там говорити, більшість користувачів прокидаються і засинають з ґаджетом в руках. Настільки позитивна чи негативна тенденція до смартфонізації життя ми побачимо згодом, а на разі виробники і розробники мобільної техніки не перестають нас дивувати новинками в програмному та функціональному забезпеченні пристроїв. 
 Не так давно на ринку з'явилися телефони з функцією «Face Unlock».  Ця нова ступінь безпеки стала справжнім трендом 2018 року - з того часу все більше розробників стали впроваджувати «розпізнавання обличчям» в свої гаджети, проте далеко не всі користувачі знають про існування даної функції.
Як налаштувати «Face Unlock» у своєму смартфоні? 
Зайдіть в пункт меню «Налаштування», оберіть «Безпека», потім «Реєстрація обличчя». Далі почнеться реєстрація особи користувача смартфона. Під час реєстрації телефон попередить про необхідність прибрати з обличчя всі сторонні предмети і перевірити чистоту об'єктива. Крім того, на екрані смартфона з'явиться повідомлення з порадами для отримання кращих результатів, дотримуючись яких можна буде вдало пройти процедуру реєстрації обличчя і надалі користуватися цією функцією смартфона без проблем. До слова, під час реєстрації смартфон запам’ятає близько 1000 різних точок обличчя користувача - це послужить гарантією того, що мобільний телефон не можна буде розблокувати за допомогою фотографії або відеоролика за участю користувача.
Звісно виникає купа питань щодо того, чи дійсно безпечно активувати цю функцію, аби зловмисники не вигадали спосіб доступу до заблокованого смартфону. Наводимо цікаві факти, що розвіють усі сумніви:
Дані про обличчя користувача смартфона зберігаються в спеціальному виділеному місці процесора, щоб зловмисники та шкідливі програми не могли отримати доступ до цих даних.
Піднести телефон до сплячої людини і розблокувати телефон не вийде. Розблокування працює тільки тоді, коли у користувача смартфона відкриті очі. Тому можна спати спокійно, =) адже всі дані залишаться в безпеці.
В середньому, звичайному смартфону потрібно 800 мілісекунд для розпізнання обличчя.
Якість і швидкість розблокування екрану багато в чому залежить від освітлення. У приміщеннях з хорошим освітленням або на вулиці в яскравий сонячний день, розблокування відбувається моментально. Але зі зменшенням кількості світла зростає і час розблокування екрану з використанням функції «Face Unlock». У повній темряві така функція не може бути використана - в таких ситуаціях краще включити сканер відбитків пальців.
Після розблокування через «Face Unlock», користувач відразу потрапляє на робочий стіл або раніше запущену програму. Можна налаштувати перехід смартфона після розблокування в режим «Lock Screen», для розблокування якого буде потрібно свайпнути по екрану. Також можна активувати включення телефону по подвійному натисненню на екран - телефон просканує обличчя і включиться. Це особливо зручно в дорозі.
Зручно комбінувати функцію Face Unlock з іншими можливостями смартфона. Наприклад, розумні повідомлення в режимі «Lock Screen». Повідомлення будуть відображатися тільки після того, як смартфон просканує обличчя користувача, а всі хто захоче взяти телефон побачать тільки наявність повідомлень, але не самі повідомлення.
Це далеко не всі переваги новенького застосунку, які по достоїнству оцінити можна тільки в процесі використання. Тому якщо Ваш смартфон підтримує функцію розблокування обличчя Face Unlock, рекомендуємо витратити кілька хвилин на її активацію і налаштування, щоб потім зробити процес використання смартфоном ще більш зручним. 
А обрати новенький смартфон з можливістю «Face Unlock» можна тут: https://master.sumy.ua/

MASTER (Мастер Сумы) © 2020